Peníze pod kontrolou

Vzdělávací materiály objasňující témata finanční gramotnosti

O projektu

Projekt cílený na žáky 6.–8. tříd má za úkol přiblížit žákům problematiku týkající se financí, státních institucí, povolání a všeho podstatného co jim umožní lépe fungovat v budoucím dospělém životě. V roce 2017 bylo zjištěno 863 000 obyvatel České republiky, kteří jsou v exekuci, 13 % z toho jsou mladí ve věku 18–29 let, část z nich si ani neuvědomuje, proč v exekuci skončili. Spousta absolventů základních a středních škol nezná rozdíl či význam mnoha pojmů v bankovním a správním světě.

Materiály se skládají ze tří lekcí, které krok za krokem pomáhají žákům pochopit, jak se v dané problematice orientovat. Lekce na téma Poznej peníze, Občan a stát a Osobní rozpočet objasňují žákům základní a nutné informace z finančního a správního světa formou, která nejen zaujme, ale umožní si dané informace snadno zapamatovat a pochopit.

Projekt vznikl za podpory společnosti Mastercard a spolupráce 6. Základní školy v Kolíně. Celému projektu byla navíc v září 2018 udělena záštita MŠMT a hlavního města Prahy.

V současnosti je projekt v pilotní fázi, tudíž jsou materiály dostupné zatím jen po osobní konzultaci. Je ale možné si objednat ukázkovou hodinu na Vaší škole pro rok 2019, v případě zájmu vyplňte požadované údaje níže.

OBJEDNEJTE SI UKÁZKOVOU HODINU

15 + 5 =

Sociální sítě

Kontakt

Central Node | Masarykova 3127/28
Ústí nad Labem 400 01

Edhance s. r. o.
IČ: 03521770
DIČ: CZ03521770

E-mail: info@edhance.cz